You are currently viewing V. Észak-Alföldi Középiskolások Szántóverseny

V. Észak-Alföldi Középiskolások Szántóverseny

V. Észak-Alföldi Középiskolások Szántóverseny

„2022 szeptember 16-án részt vettünk az V. Észak-Alföldi Középiskolások Szántóversenyén Baktalórántházán. 

A BAROSS-t Szögyényi Kristóf képviselte, segítője Vakarcs Ádám volt. A szántóverseny nem öncélú tevékenység, hanem mezőgazdaságunk fejlődésének alapja. Gazdaságos és természetbarát mezőgazdasági termelés nem képzelhető el minőségi szántás nélkül. 

A munka feltétele azonban – a megfelelő műszaki színvonalú traktor és eke mellett – a jól képzett és megfelelő gyakorlattal rendelkező gazdálkodó, gépész. Az elméleti képzés az iskolánkban megszerezhető, de a szükséges gyakorlat a tangazdaság mellett az üzemekben, vagy például a szántóversenyeken sajátítható el. Ezért is vittük el a 9.c gépész, a 13. gépész technikus és a Kárpátaljai gépész technikus tanulóinkat , hogy a buzdítás mellet tanuljanak is! A fejlődés egyik legfontosabb feltétele mindenkor annak a szaktudásnak a bemutatása és bírálatra bocsátása, valamint mások munkájának alapos megfigyelése, amely csak a versenyeken lehetséges. Végeredményben a versenyzőnk az ötödik helyen végzett, bár szakértő vélemények szerint a munkája megért volna egy nemesfém medált….De nem csüggedünk, jövőre újra megpróbáljuk! Gratulálunk a versenyzőknek! Felkészítők Bacskó Csaba és Tóth László oktatók voltak. Köszönjük a munkájukat! -K.I.-„